Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

6-0 η Primavera μέσα στη Modena

Τα τρία γκολ με παίχτη λιγότερο...
Ο συγχρωτισμός με την Πρώτη ομάδα απέδωσε καρπούς για την Primavera: παρά την κόπωση παιχτών της που αγωνίστηκαν κατά της Salzburg, θέλησε να σβήσει τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τη Fiorentina με μια εξάρα μέσα στη Modena -μάλιστα τα 3 από τα 6 γκολ τους οι μικροί bianconeri τα πέτυχαν παίζοντας με παίχτη λιγότερο αφού στο 40' αποβλήθηκε ο Esposito. Εκείνη την ώρα η Juventus νικούσε 3-0 με γκολ των Giannetti, Belcastro και Giandonato (στο 8', 26' και 31' αντίστοιχα). Μόλις 120 δευτερόλεπτα μετά την αποβολή, ο Belcastro έβαλε το δεύτερο προσωπικό του γκολ γράφοντας το 4-0 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Ο δυνατός μέσος πέτυχε και τρίτο γκολ στο 73' ενώ το σκορ με τη Modena (προτελευταάι στο πρωτάθλημα) έκλεισε ο Libertazzi τρία λεπτά αργότερα.
Με αυτή τη νίκη, η Juventus έφτασε τους 16 βαθμούς (έχοντας την καλύτερη επίθεση: 17 γκολ και την καλύτερη άμυνα: 7 γκολ στον Όμιλο Α) και παραμένει 3 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Genoa που νίκησε 1-0 μέσα στο Livorno, την ομάδα που θα αντιμετωπίσει το επόμενο σάββατο εντός έδρας η ομάδα του Bucaro (φωτογραφία).
Εξάρα και από τους Allievi

(Update) Έκτη συνεχόμενη νίκη για τους Allievi Nazionali στο Casale και μάλιστα με 6-0: τρία γκολ για τον Padovan (που αυτή τη βδομάδα έκανε την πρώτη του εμφάνιση με την Primavera στο Κύπελλο) και από ένα γκολ για Simunac, Marchionni, Emmanuello. Η ομάδα του Guidoni έφτασε τους 18 βαθμούς.

Πηγές: Juventus.com, zonacalcio.it