Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2010

Giovanissimi: νίκη και μοναχική πρώτη θέση

Οι χαρές συνεχίζουν να έρχονται από το Νεανικό Τομέα: μετά την Primavera που πέρασε στην επόμενη φάση του torneo Viareggio με 3 νίκες και την Berretti που έριξε τέσσερα χθες, σειρά των Giovanissimi σήμερα να κερδίσουν με 2-1 τη Varese, να φτάσουν τους 46 βαθμούς (39-5 γκολ) σε 17 παιχνίδια και να ξεφύγουν 5 βαθμούς από τη δεύτερη Torino που σήμερα δεν αγωνίστηκε λόγω χιονιού και την οποία οι μικροί bianconeri θα αντιμετωπίσουν την άλλη βδομάδα... Πάντως, στον πρώτο γύρο η Juve είχε κερδίσει το ντέρμπυ με 1-0 (εδώ)...
Τα παιδιά του Domenico Maggiora υπέφεραν μέχρι να πάρουν τους 3 βαθμούς αφού βρέθηκαν να ακολουθούν στο σκορ. Αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο βρήκαν πρώτα την σιοφάριση με τον Gerbaudo και μετά τη νίκη, ακριβώς στο τελευταίο λεπτό, με τον Galiera.