Παρασκευή 27 Μαρτίου 2009

4-1 την Primavera στην προπόνηση

Μιας και αυτή τη βδομάδα δεν έχει πρωτάθλημα, οι παίχτες της Juventus προπονήθηκαν στο Vinovo παίζοντας ένα 60λεπτο αγώνα εναντίον της μικτής Primavera και Berretti (17χρονοι) και κέρδισαν 4-1 με δυο γκολ του Del Piero, ένα του Trezeguet και ένα του Marchisio. Το παιχνίδι έδωσε στο Ranieri τη δυνατότητα πειραματισμών: έβαλε στο κέντρο της άμυνας τον Molinaro δίπλα στο Legrottaglie (που έπαιξε για ένα 30λεπτο ημίχρονο) ενώ στα άκρα χρησιμοποίησε τους Zebina και De Ceglie. Zanetti, Marchisio, Giovinco (ο Nedved δεν προπονήθηκε λόγω φαρυγγίτιδας) στο κέντρο με Camoranesi, Marchionni να παίζουν από ένα ημίχρονο στη δεξιά πλευρά. Στην επίθεση, Del Piero, Trezeguet. Μετά το 30λεπτο τους, Marchionni και Ekdal πήγαν στο γυμναστήριο όπου είχε μείνει ο Salihamidzic για δουλειά προγραμματισμένη από τους γυμναστές.

Πηγή: Juventus.com